Przejdź do treści

Stoły drewniane- jaki gatunek drewna wybrać?

stoły drewniane do jadalni- przykładowa kompozycja

Drewno to surowiec, którego charakteryzuje niezwykła trwałość i prostota. Doskonale dopełni bardziej nowoczesne, jak i tradycyjne wnętrza. Coraz częściej spotykamy w naszych jadalniach stoły drewniane, które doskonale dopełniają wnętrza. Przyjrzyjmy się zatem rodzajom drewna, z których wykonane są nasze stoły drewniane i krzesła drewniane.

Najpopularniejszy rodzaj drewna- dąb

Dąb cieszy się w Europie niebywałą popularnością. Stoły drewniane do jadalni wykonane z dębu mają charakterystyczny złoty odcień, jest to zdecydowanie ciepła barwa drewna. Jest niezwykle wytrzymały, charakteryzuje go dosyć wysoka cena. Nie odstrasza to natomiast potencjalnych kupców. Obecnie dużą popularnością cieszy się dąb z widoczną ilością sęk. Krzesła wykonane z tego gatunku drewna, zarówno jak i stoły będą służyć nam przez długie lata. Surowe i niewykończone drewno stało się widocznym trendem ostatnich lat, dlatego też zachęcamy do postawienia na solidne stoły drewniane do jadalni właśnie z wykorzystaniem dębu.

Delikatne i jasne stoły drewniane – jesion

Drewniane stoły do jadalni potrafią niezwykle szybko przykuć naszą uwagę. Ciężkie i mosiężne niekoniecznie potrafią, wpasować się w klimat jasnego mieszkania. Gdy nie chcemy mocno przykuwającego uwagę mebla warto postawić na jesion. Jest to niezwykle jasne i przejrzyste drewno. Stoły wykonane z jesionu charakteryzuje delikatna lekko kremowa barwa. Niestety jest to odmiana drewna bardzo wymagająca. Stoły drewniane z jesionu można pokrywać tylko i wyłącznie lakierem, ze względu na jego charakterystyczne właściwości.

Ciemne stoły drewniane do jadalni- orzech amerykański

Niezwykle cenione drewno. Charakteryzuje je ciemna barwa, wyrazistym usłojeniem i niezwykłą trwałością. Niestety jest on prawie trzykrotnie droższy od wcześniej wspomnianego gatunku, czyli dębu. Nie mniej stoły do jadalni wykonane z tego materiału cieszą się także zainteresowaniem. Jest niezwykle trwały i odporny. Stoły wykonane z orzecha amerykańskiego uchodzą za niezwykle piękne i ekskluzywne. By zachować ich nieskazitelny wygląd pokrywane są olejami naturalnymi.

Stoły i krzesła z drewna teakowego

Drewno teakowe jest niezwykle pięknym gatunkiem drewna, ma bardzo wyraziste i charakterystyczne usłojenie. Charakteryzuje go kolor złotobrązowy z ciemniejszymi elementami. Krzesła drewniane wykonane z tego gatunku, podobnie jak z innych gatunków są niezwykle wytrzymałe. Drewno to nie pęka, jest odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i wodę. Gatunek ten jest niezwykle drogi. Jego cena przewyższa nawet cenę orzecha amerykańskiego. Stoły z drewna teakowego powinny służyć domownikom latami. Jest to niezwykły i oryginalny gatunek.

Jesteśmy pod wrażeniem ilości różnych, niepowtarzalnych gatunków drewna, z których można wykonać stoły i krzesła. Jest ich tak wiele, że każdy pasjonat drewnianych mebli powinien znaleźć coś dla siebie. Jaki gatunek przypadł wam najbardziej do gustu? Nieodłącznym elementem każdego salonu są dodatki, sprwadź na https://www.abrys-kuchnie.pl/2021/02/15/dekoracje-do-domu-na-co-postawic-w-tym-roku/?preview_id=228&preview_nonce=869b7461a8&preview=true&_thumbnail_id=229 , jakie będą pasować do twojego wymarzonego stołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *