Przejdź do treści

Wnętrza dla dzieci – jakie cechy muszą posiadać?

wnętrza dla dzieci

Wnętrza dla dzieci muszą być tworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. Pomysł na pokój dla najmłodszego członka rodziny masz w głowie już od dawna? Czas go zrealizować! Sypialnia w bloku nie wymaga takiego zaangażowania jak tworzenie wnętrza dla dzieci. Co musi posiadać idealne miejsce dla malucha? Przekonaj się!

Jakie muszą być wnętrza dla dzieci?

Wnętrza dla dzieci muszą być odpowiednie przede wszystkim dla ich lokatorów. Warto zapytać swoje dzieci, co chciałyby mieć w swoim pokoju i przedłożyć swoje własne gusta i preferencje nad wymagania najmłodszych. Jeśli chciałaś stworzyć dla swojej córki różowe królestwo pełne księżniczek i tiulu, ale ona zdecydowanie woli statki pirackie, weź jej zdanie pod uwagę. Nie będzie czuła się dobrze w pomieszczeniu, które jej się nie podoba. To ona będzie tam mieszkać i to jej opinia liczy się najbardziej.

Przede wszystkim funkcjonalność

Dekoracje to jednak nie wszystko. Najważniejsze jest wyposażenie pokoju i jego funkcjonalność. Warto zorganizować przestrzeń dziecka według stref. Najważniejsza jest strefa przeznaczona do pracy i nauki, czyli biurko bądź stolik. Powinno mieć duży blat, mnóstwo szuflad i być postawione przodem do okna. W sklepach meblowych istnieje bardzo dużo rozwiązań zabudowanych biurek, które maksymalnie wykorzystują przestrzeń dziecięcego pokoju.

Kolejna ważna sprawa w pokoju dziecięcym to łóżko. Musi być wygodne i większe od dziecka, by śpiąc, miało swobodę ruchów. Wszystkie półki zawieszona na ścianach muszą być w zasięgu ręki dziecka, aby nie wspinało się na różne meble, chcąc czegoś dosięgnąć.

Inne meble

Dobrym pomysłem będzie także uwzględnienie w pokoju dziecka szaf na ubrania, komód i innych mebli tego typu. Dzieci szybko rosną i w miarę upływu czasu potrzebują coraz więcej przestrzeni do przechowywania swoich cennych przedmiotów. Często nie chcą, by były w zasięgu wzroku rodziców.

Ściany również się liczą!

Warto zainteresować się modelem farby, jaki będzie użyty do malowania ścian w pokoju dziecka. Dobrze postawić na taką, z której można w łatwy sposób zmyć zabrudzenia – w pokojach dziecięcych są niestety częstym gościem. Dobrym pomysłem będzie także wybór tapety do dziecięcego pokoju. Niekoniecznie musi pokrywać wszystkie ściany – może np. jedną. Dziecko na pewno ucieszy się również z przyklejonego na ścianę wizerunku swojego ulubionego superbohatera bądź księżniczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *