Przejdź do treści

Jak dobrać odpowiednią pościel do aranżacji sypialni? Dwa kroki do spójnej aranżacji.

pościel bawełniana

Pościel jest jednym z elementów, które są bezpośrednio widoczne w każdej sypialni. Stanowi centralną część łóżka. Z tego powodu jeśli chcemy mieć spójny wystrój musimy również zadbać o to jak prezentuje się nasza pościel.

Jakościowe materiały prezentują się ładniej

Stojąc przed zakupem pościeli musimy zdać sobie sprawę z dwóch kwestii. Musi być ona przede wszystkim wysokiej jakości. Dobry materiał gwarantuje nie tylko jakościowy sen, ale również wygląda dużo lepiej. Pościel satyna bawełniana andropol  jest przykładem materiału z lekkim połyskiem. Daje on efekt elegancji oraz stylu. Dodatkowo można również wybrać pościel z różnymi wzorami i tutaj głównie możemy zadbać o efekt wizualny. Pościele są bowiem w rozmaitych wzorach i planując aranżacje sypialni powinniśmy wziąć również ten aspekt pod uwagę. Wzory należy dopasowywać pod wieloma względami – materiałem, strukturą oraz wzorem. Należy zastanowić się czy do konkretnej aranżacji będzie lepszy prosty czy bardziej złożony wzór. O ich różnorodność w sklepach z pościelą nie musimy się obawiać.

Zadbaj o pielęgnację

Kolejnym czynnikiem, który idzie w parze z doborem odpowiedniego materiału jest jego pielęgnacja. Zaniedbana pościel po prostu wygląda źle. Tego aspektu nie możemy przeskoczyć. Z tego względu powinniśmy pamiętać, by regularnie wymieniać naszą pościel. Według zaleceń powinno to być co ok. tydzień. Pozwoli to na zredukowanie liczby bakterii, które gromadzą się na powierzchni tkaniny. Dodatkowo każdy rodzaj materiału ma inne zalecenia co do prania. Pościel satynowa bawełna powinna być obracana na lewą stronę i prana w temperaturze do 60 stopni. Co więcej nie wymaga ona krochmalenia, a żeby uzyskać idealną gładkość należy przed założeniem ją wyprasować. Pościel satyna bawełniana 160×200 z prześcieradłem będzie tutaj idealnym przykładem powyżej wymienionych czynników. Jednak pamiętajmy, że skład każdej pościeli powinniśmy sprawdzić przy zakupie by wiedzieć jak o nią dbać.

Powyższe czynniki pozwolą zadbać o to, by pościel pasowała do aranżacji. Musimy pamiętać, że tak samo ważna jest jakość pościeli i jego materiał, jak wybrany wzór. Dodatkowo ważnym elementem jest sama pielęgnacja. Stosowanie się do tych wskazówek zapewni nienaganny wygląd sypialni w ciągu dnia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *