Przejdź do treści

Wnętrza monochromatyczne – na jakie ozdoby okienne się zdecydować?

salon

Czarno-białe wnętrza zyskują coraz większą popularność. Prezentują się niezwykle elegancko i luksusowo, dlatego też powinien dominować w nich minimalizm, który dodatkowo podkreśli ich ekskluzywny charakter. Wiele osób rezygnuje z dekoracji układanych na półkach w postaci figurek, świeczników czy flakonów z kwiatami. Jednakże, co zrobić z przestrzenią wokół okien? Jak ją zaaranżować, by pomieszczenie nie utraciło szykownego charakteru? Podpowiadamy!

Odpowiednie osłony okienne

Wnętrza monochromatyczne, które cechuje elegancja i prostota, powinny zawierać jak najmniej elementów dekoracyjnych. Dlatego też jeśli chcemy umieścić osłony okienne w tego typu pomieszczeniach, powinniśmy postawić na rolety dzień noc białe. Oczywiście, jeśli obawiamy się częstej konieczności czyszczenia jasnych przysłon okiennych, możemy także zdecydować się na inny odcień. Czarna roleta dzień noc będzie prezentowała się równie elegancko, a dodatkowo znakomicie zaciemni pomieszczenie w razie takiej potrzeby. Jeśli jednak uważamy, że białe rolety są zbyt jasne, a czarne zbyt ciemne, wówczas możemy zakupić rolety dzień noc grafitowe.

Firany i zasłony – warto w nie inwestować czy wręcz przeciwnie?

Oczywiście firany i zasłony także mogą stanowić ciekawą dekorację okienną, która zmienia sposób postrzegania całego pomieszczenia. Jednakże we wnętrzach, w których króluje minimalizm warto zawiesić gładkie zasłony w odcieniach bieli, czerni, grafitu bądź szarości. Firany natomiast powinny być śnieżnobiałe i pozbawione jakichkolwiek zdobień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *