Przejdź do treści

Kuchnia pełna szyku i elegancji

kuchnia czarno-biała

Każda pani domu marzy o funkcjonalnej i nowocześnie wyglądającej kuchni. Pomieszczenia, w których dominują kontrastowe barwy zyskują coraz większą popularność. Dlatego też wiele osób decyduje się na wykreowanie kuchni w kolorach monochromatycznych. Jak zaaranżować takie wnętrze? Podpowiadamy!

Biało-czarne meble

W kuchni minimalistycznej, powinny znajdować się proste meble w odcieniach czerni i bieli. Fronty szafek mogą być matowe lub z połyskiem. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że matowe drzwiczki znacznie częściej należy czyścić, gdyż widoczne są na nich odciśnięte dłonie czy też ślady palców. Dlatego też bardziej funkcjonalne okażą się fronty z połyskiem, które znacznie łatwiej utrzymać w nienagannym stanie.

Aranżacja okna

Także przestrzeń wokół okna powinna być zaaranżowana w barwach monochromatycznych. Najlepiej więc wybrać szare lub grafitowe zasłony oraz śnieżnobiałe pozbawione zdobień firanki. Do tego warto umieścić w oknie ciekawie prezentującą się osłonę okienną jak np. roleta dzień i noc. Warto jednak pamiętać, że najlepiej w takim wnętrzu sprawdzi się biała lub czarna roleta dzień noc. Duże przeszklenia świetnie zakryje roleta dzień noc 150×150. Jeśli posiadamy w kuchni szybę o niestandardowych wymiarach najlepiej wybrać osłonę okienną na zamówienie.

Ściany i podłoga

W minimalistycznej kuchni ściany także powinny być pokryte farbami lub tapetą, na której znajdują się wyłącznie czerń i biel. Ta sama reguła dotyczy kafelek znajdujących się między górnymi a dolnymi szafkami kuchennymi oraz tych pokrywających podłogę. Kuchnia, w której występują barwy takie jak czerń i biel prezentuje się bardzo stylowo i ekskluzywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *