Przejdź do treści

Jaki materiał na ubrania robocze będzie najlepszy?

odzież robocza kraków

Czy to praca w kuchni, czy na budowie, znajdziemy kilka cech wspólnych. Jedną z nich jest przystosowana do warunków pracy odzież robocza. Kraków i inne miasta oferują wiele miejsc pracy, w których własne ubrania pracowników mogą zostać zabrudzone lub uszkodzone. W takim wypadku pracodawca ma obowiązek zakupu odzieży roboczej, na przykład wybierając sklep BHP Kraków. Na jakie materiały najlepiej postawić?

Ubrania robocze z bawełny

Na wielu stanowiskach najbardziej odpowiednie będą ubrania z bawełny. To naturalny materiał przyjazny dla naszego ciała. Wybierając go, zyskujemy pewność, że unikniemy podrażnień skóry. Bawełna zapewnia także dobrą wentylację ciała, co sprawdzi się szczególnie w przypadku pracy w ciepłych pomieszczeniach, choćby takich jak kuchnia. Często sięgają po nie także robotnicy wykańczający wnętrza budynków. Kolejna zaleta ubrań bawełnianych to fakt, że są lekkie. Nie nadają się natomiast na przykład do pracy w deszczu, nie chronią także przed skaleczeniami.

Ubrania robocze z włókien syntetycznych

Artykuły BHP niezbędne na stanowisku pracy często wykonuje się również z tworzyw sztucznych. Wśród nich zdecydowanie najbardziej popularny jest poliester. O ubrania wykonane z takich syntetycznych włókien są bardziej wytrzymałe i łatwiejsze w pielęgnacji niż bawełna. Są bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. Odzież wykonana z tego materiału to częsty wybór wśród pracowników budowlanych czy robotników drogowych. Oprócz poliestru, do przygotowywania ubrań roboczych służą także inne syntetyczne tkaniny, takie jak poliamid, elastan czy akryl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *