Przejdź do treści

Nie popełniaj tych błędów malując drewniane meble do jadalni

stoły drewniane

Malowanie mebli może wydawać się prostym zadaniem. To przecież tylko kilka warstw nowego koloru do nałożenia. W rzeczywistości jest to projekt, w czasie którego czeka na ciebie wiele pułapek.

Abyś mógł osiągnąć sukces, przedstawiamy błędy, których możesz łatwo uniknąć malując drewniane stoły. Dzięki naszym radom będziesz cieszył się piękną przestrzenią.

1. Masz nierealne oczekiwania

Pomalowane stoły drewniane wyglądają pięknie, ale nie będą całkowicie gładkie. 

Powierzchnia drewna ma ziarno lub rowki, nawet jeśli nie jest to zbyt widoczne, gdy drewno jest po prostu pokryte bejcą. Nierówności będą bardziej widoczne po nałożeniu i wyschnięciu farby. Możesz wygładzić ziarno szpachlą, jednak uzyskanie nieskazitelnego efektu, który uzyskałby profesjonalny producent krzeseł lub stołów może być czasochłonne i trudne.

2. Brak ci cierpliwości

„To nie jest leniwy niedzielny projekt”. Ludzie często myślą, że malowanie mebli to idealna praca na wolny weekend. Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości  zajmuje to co najmniej cztery do siedmiu dni.

3. Nie oczyszczasz powierzchni

Bez względu na to, jak czysta jest Twoja kuchnia lub jadalnia i tak przed przystąpieniem do malowania powinieneś wszystkie meble przetrzeć środkiem do usuwania tłuszczu. W przeciwnym razie po nałożeniu farby na bazie wody na zatłuszczone nogi czy blaty farba nie będzie się ich trzymać. 

4. Nie wykręcasz uchwytów i gałek.

Jest to kluczowy i pierwszy krok. Stoły drewniane do jadalni często mają wbudowaną szufladę oraz metalowe systemy do ich składania. Jeśli tak jest też w twojej sytuacji, musisz odkręcić wszystkie gałki i zawiasy. Niektórzy starają się oszczędzać czas zostawiając wszystko na miejscu. Przestrzegamy, nie jest to długoterminowe rozwiązanie. Po miesiącu farba przy tych elementach zacznie pękać, wtedy zostanie ci już tylko jedno rozwiązanie – namoczenie powierzchni i przeszlifowanie jej by całkowicie usunąć farbę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *