Przejdź do treści

Jak zaaranżować kącik śniadaniowy w kuchni

kącik śniadaniowy

Jeśli  dysponujesz wystarczająco dużą ilością miejsca w domu to zaplanowanie kącika śniadaniowego jest świetnym pomysłem. To idealne miejsce gdzie Twoja rodzina będzie mogła zebrać się by wspólnie zacząć dzień. Rano może służyć do spokojnego wypicia kawy, a popołudniu posłuży dzieciom do odrobienia lekcji, gdy Ty przygotowujesz obiad. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zaplanować kącik śniadaniowy, który jest równocześnie piękny i funkcjonalny.

Bądź kreatywny

Miejsce siedzące są głównym elementem tej przestrzeni. W tym przypadku zachęcam Cię do myślenia poza schematami. Krzesło drewniane zastąp przygotowaną przez siebie ławą z miękkimi poduchami. Takie nieszablonowe rozwiązanie nada Twojemu wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Alternatywnym rozwiązaniem jest stworzenie stanowisk siedzących pod oknem kuchennym i tym sposobem otrzymać efekt charakterystyczny dla restauracji czy barów.

Postaw na efektowne oświetlanie

Tworząc nowy obszar funkcjonalny w domu potrzebujesz wizualnie oddzielić tą przestrzeń od reszty pomieszczenia. Twój kącik śniadaniowy nie jest wyjątkiem. Najlepszym sposobem na to jest powieszenie nad stołem głównego źródła światła, jak lampa wisząca. Nowoczesne lampy sufitowe są funkcjonalnym elementem wnętrza, które sprawdzą się również w tym przypadku. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat urządzania wnętrz sprawdź również https://www.abrys-kuchnie.pl/2021/03/17/stoly-drewniane-jaki-gatunek-drewna-wybrac/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *