Przejdź do treści

Dekorowanie sypialni – o czym pamiętać?

dekorowanie sypialnii

Aby sypialnia stała się przytulnym pomieszczeniem, nie wystarczy pomalować ściany na ciepły kolor, umieścić dużo lamp oraz zakupić jednakowe meble. Warto również zadbać o liczne dodatki, które z pozoru mogą niewiele znaczyć, jednakże odgrywają bardzo dużą rolę w dekorowaniu sypialni. Do akcesoriów, które świetnie sprawdzą się w tym pomieszczeniu znakomicie sprawdzi się prześcieradło z gumką 160×200, pościel z kory, dywan czy stylowe zasłony do okna. Jak dopasować dodatki do wnętrza? Sprawdź!

Ciekawa pościel

Pościel oraz prześcieradło z gumką powinno być dopasowane zarówno do ścian, wielkości łóżka jak i stylu pomieszczenia. W sypialniach skandynawskich czy vintage świetnie sprawdzi się pościel kora gruba 200×200 oraz prześcieradła w stonowanych kolorach. W zależności od preferencji możemy wybrać odpowiadający nam wzór. Producent pościeli z kory oferuje rozmaite printy i kolory. Do wnętrz o charakterze minimalistycznym warto wybrać jasne odcienie.

Eleganckie zasłony

Jeśli zależy nam na podkreśleniu szykownego wyglądu sypialni, świetnym rozwiązaniem będzie umieszczenie interesująco prezentujących się zasłon, ozdabiających okno. Warto dopasować wzoru znajdujące się na nich do tych widniejących na pościeli. Wówczas wnętrze będzie spójne i bardzo eleganckie. Aby pomieszczenie stało się przytulne świetnym rozwiązaniem jest zawieszenie w oknach kwiecistych bądź kraciastych zasłon. Można również wybrać tkaniny przedstawiające rozmaite wzory geometryczne lub gładkie i zwiewne firany.

Interesujący dywan

Szyku i finezji sypialni, z pewnością doda urokliwy dywan. Do tego pomieszczenia warto wybrać dywan przypominający futerko niedźwiedzia, bądź niewielkiego rozmiaru dywaniki typu Shaggy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *