Przejdź do treści

Najmodniejsze lampy do nowoczesnego mieszkania

lampy

Dekorując oraz aranżując wystrój mieszkania, należy zwrócić szczególną uwagę na staranne dobranie pasujących do siebie dodatków. Dzięki nim, wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru oraz stanie się modne i stylowe. Jednym z najważniejszych elementów jest klimatyczne oświetlenie. Odpowiednio dobrana lampa musi być przede wszystkim funkcjonalna, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by stała się ona również główną ozdobą pomieszczenia. Jaki rodzaj oświetlenia wybrać więc do nowoczesnego mieszkania?

Proste, ale stylowe lampy industrialne

Lampy industrialne, zwane także loftowymi, to oświetlenie, które w ostatnim czasie stało się bardzo popularne. Niesamowity design i niecodzienne abażury sprawiają, że pasują one do niemalże każdego wnętrza. Polecane są jednak głównie do mieszkań urządzonych w stylu skandynawskim oraz nowoczesnym, ponieważ idealnie podkreślają prostotę oraz minimalizm. Lampy loftowe wykonane są najczęściej z solidnych metalowych prętów. Dzięki zastosowaniu takiego materiału, główny klosz może przybierać najróżniejsze formy. Często abażur przypomina swoim kształtem klatkę lub przestrzenne bryły geometryczne. Najpopularniejsze są czarne, srebrne, złote i miedziane lampy. W sklepach dostępne są również inne kolory, dlatego każdy, kto chce mieć w swoim domu takie właśnie oświetlenie, zdecydowanie znajdzie coś dla siebie.

Drewniane skandynawskie oświetlenie

Lampy skandynawskie swoim wyglądem nawiązują do surowych i prostych form. Bardzo efektownie prezentują się modele wykonane z drewnianego klosza oraz metalowej konstrukcji podtrzymującej oświetlenie. Piękna struktura, przypominająca drewno naturalne, pasuje idealnie to wnętrz skandynawskich, industrialnych oraz tych urządzonych w stylu vintage. W większości modeli, długość kabla mocującego jest regulowana. Dzięki temu lampę można zamontować na dowolnej wysokości. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór kilku pasujących do siebie kloszy i umiejscowienie ich np. w równych odstępach, lecz na różnej wysokości. W ten sposób we wnętrzu powstaje wspaniała aranżacja, która staje się główną dekoracją. Dodatkowo zapewnia ona bardzo dużą ilość światła i sprawia, że mieszkanie staje się jasne i funkcjonalne.

Szklany klosz w roli głównej

Modną i stylową dekoracją jest również lampa szklana. W sklepach z oświetleniem wewnętrznym można znaleźć bardzo dużą ilość modeli wykonanych z tego właśnie materiału. Niektóre z nich swoim wyglądem nawiązują do lamp industrialnych, inne natomiast przypominają ozdobne żyrandole czy nowoczesne abstrakcyjne konstrukcje. Do nowoczesnych mieszkań, warto wybrać oświetlenie składające się z podłużnej poprzeczki, na której zamontowane są ozdobne szklane kule. Taki model najlepiej prezentuje się w wysokich pomieszczeniach oraz nad stołem czy stolikiem. Lampa ta jest bardzo ekskluzywna i zdecydowanie zwróci na siebie uwagę wszystkich domowników oraz gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *